Sarıkız Camii’nin inşaat yapı ruhsatı teslim edildi

Sarıkız Camii’nin inşaat yapı ruhsatı teslim edildi

Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde Sarıkız Konakları’nın arkasında yapılacak Sarıkız Camiisi’nin, inşaat yapı ruhsatı, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı tarafından 16 Mart 2020 Pazartesi günü Sarıkız Cami Yaptırma, Yaşatma ve Onarma Derneği Başkanı Lütfü Açar’a teslim edildi.

Sarıkız Camii Yaptırma, Yaşatma ve Onarma Derneği Başkanı Açar, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit ve Aşağı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Fahrettin Özcan ve dernek yöneticileri ile geldiği Keşan Belediyesi’nde Başkanlık Makamı’nda Balcı tarafından ağırlandı.

İnşaat yapı ruhsatını Açar’a İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal’la birlikte teslim eden Yakup Balcı, “İnşallah hayırsever vatandaşlarımızın ilgi ve destekleri ile kısa zaman sonra camiimizin temelini atıp camimizi tamamlayacağız.” dedi.

28 Şubat 2019 tarihli Encümen ve 7 Mart 2019 tarihli Meclis kararı ile Aşağı Zaferiye Mahallesi Evgen Sokak’ta taşınmazın ibadethane olarak tahsisinin gerçekleştirildiğini belirten Lütfü Açar, “Bu gelişme sonrası dernekleşme çalışmalarına başladık. Derneğimiz 7 Mart 2019 tarihinde kuruluşu gerçekleştirildi. Bunun akabinde gerek müftülüğümüzün önderliğinde gerekse derneğimizin çalışmaları kapsamında caminin yapılacağı arazi üzerinde gerekli etüt proje çalışmalarına başlandı. Mimarımız Ali Hüseyincem’in koordinatörlüğüne projemizi belediyemize teslim etmiştik. Belediyemizin İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüzün kontrolü ve kayıtların incelenmesi doğrultusunda inşaat ruhsatımızı aldık. Ruhsatımızı almamızda emeği geçen Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu başta olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Bundan sonra inancımız odur ki başta kamu olmak üzere tüm hayırsever vatandaşlarımızın ilgi ve destekleri ile yakın bir zaman dilimi içerisinde caminin temelini atar ve camimizi bitiririz.” şeklinde konuştu.