Sosyal Hizmet Çadırı Kurban Bayramı Öncesinde Hizmete Başladı

Sosyal Hizmet Çadırı Kurban Bayramı Öncesinde Hizmete Başladı

Keşan Belediyesi’nin önderliğinde ve vatandaşların duyarlılığı ile Eski İtfaiye Binası’nın yıkılan alanının üzerine “Paylaşmak güzeldir” sloganıyla kurulan Sosyal Hizmet Çadırı, Kurban Bayramı öncesinde 6 Ağustos 2019 Salı gününden itibaren ihtiyaç sahiplerine hizmet vermeye başladı.

Çadırdaki ilk gün faaliyetine; AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve AK Parti Edirne İl Genel Meclisi Üyesi Halil Bayazıt tarafından anlamlı bir ziyaret gerçekleştirildi.

Bu ziyaret ve yürütülen faaliyet ile ilgili basın açıklaması yapan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Sosyal Hizmet Çadırımızı Kurban Bayramı öncesinde Eski İtfaiye alanımızda kurduk ve çadırda hizmet başladı. Kullanılmamış ya da az kullanılmış eşyalar duyarlı vatandaşlar tarafından çadırımıza getiriliyor. Anlamlı bir ziyaret gerçekleştiriliyor ve bu nedenle ilçe başkanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. İlk gün olmasına rağmen ilgi güzel. Kıyafetten, çantaya, ayakkabıya ve hatta oyuncağa kadar tüm malzemeler buraya bırakılabilir. Buraya gelen eşyalarla bayramı mutlu geçirecek ve memnun edeceğimiz çok vatandaşımız olacak. Şimdiden duyarlı davranan tüm vatandaşlarımıza ve hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Şimdiden tüm hemşehrilerimin Kurban Bayramını kutluyor ve bayramlarının mübarek olmasını temenni ediyorum.”

Kılınç ve Bayazıt da Keşan Belediyesi’nin örnek hizmetinden dolayı Keşan Belediye Başkanı nezdinde tüm ilgili çalışanlara teşekkür etti ve duyarlı vatandaşları kıyafet bağışında bulunmaya davet etti.

Başkan Helvacıoğlu ve beraberindekiler daha sonra çadırda bulunan vatandaşlarla sohbet ederek yapılan faaliyetle ilgili bilgi verdi ve kıyafet seçimlerinde destek oldu.

Sosyal Hizmet Çadırı, 9 Ağustos 2019 Cuma günü öğleden sonraya kadar hizmet verecek.