Su Parkı’ndan İlk Sular Dolduruldu.

Su Parkı’ndan İlk Sular Dolduruldu.

Keşan Belediyesi tarafından işadamı Hayati Bingöl’ün desteği ile düzenlenen Terfi 3’teki Su Parkı’nda biten çalışmaların ardından ilk su 11 Ekim 2019 Cuma günü dolduruldu.

                                  Saat 16.30’da Su Parkı’nda gerçekleşen programa Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Belediye Meclis Üyesi Nehir Gergin, işadamı Hayati Bingöl ile birim müdürleri katıldı.

                                  Burada konuşan Başkan Helvacıoğlu, herkese iyi hafta sonları dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi “Herkese iyi günler iyi hafta sonları diliyorum. Hafta sonuna girerken günün yorgunluğunu Su Parkı ile gideriyoruz. Biliyorsunuz Keşan’ın Terfi 3 denen noktasında bir çeşme vardı. Bu çeşme olumsuz bir şekilde hizmet ediyordu, biz bu çeşmeyi yaklaşık 2 ay önce Keşan Belediyesi olarak kapattık. Burada şimdi gördüğünüz gibi bir park alanı oluşturarak buradan suyu vermeye başladık. Bu çeşmede emeği geçen başta Özbingöl Ailesi adına Hayati Bingöl ağabeyime Keşan kamuoyu adına teşekkür ediyorum. Sevgili Park Bahçeler Birimimizden Pelin hanıma Savaş beye yine Su Kanalizasyon Müdürümüz Erhan beye, Fen İşleri Müdürümüz Erdi beye teşekkür ediyorum. Emeği geçen Peyzaj konusunda destek veren Serkan beye de teşekkür ediyorum. Su Parkı’nda emeği geçen belediye personelimizden hayırseverimize çok teşekkür ediyorum. Bugün bu bir açılış değil, bugün su alan ve buraya gelen vatandaşlarımıza haber verme amaçlı yapılan bir programdır. Bugün buraya su almaya gelmiş olan vatandaşımız Mustafa Bayram ağabeyimiz burada biz de çeşmeden ilk suyu besmele ile açarak bidonlarımızı dolduracağız.  Bundan sonra tüm halkımızı da Su Parkı’na davet ediyoruz. Hayırlı olsun. Keşan’a böyle çeşmeler kazandıracağız, mahalle çeşmeleri kazandıracağız. Burada ilk olarak kendi arsamızda denedik, bu konuda da ilgili çalışmayı başardığımızı düşünüyoruz. Kamuoyunun bundan sonra takdirine bırakıyoruz. Bu arada şunu da belirtmek istiyorum bir ara suyun ücretli olacağı şeklinde bazı söylemler oldu. Suyumuz ücretsizdir. Anne anneler, dedeler su doldururken torunları da parkımız da oynayabilirler. Güzel bir park oluşturduk. ” dedi.

                                  Helvacıoğlu’ndan sonra konuşan Bingöl’de öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Başkanım öncelikle size teşekkür ediyorum. Bu özveriyi hep birlikte gösterdik ve ortaya güzel bir eser çıktı. Bundan sonra inşallah daha iyi çalışmalar yapılacak. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

                                  Bingöl’den sonra konuşan AK Parti Keşan İlçe Başkanı Kılınç’ta çeşmeyi ve düzenlemeyi beğenerek hayırlı olsun dileklerini iletti.

                                  Çeşmeden ilk uyu almak için gelen Mustafa Bayram adlı vatandaş da “Daha önceden hep buradan su alıyorduk.  Bugün de bakıma giren çeşme açıldı mı açılmadı mı diye bakayım dedim ve programa denk geldim. Burası için size teşekkür ederim“ dedi.

                                  Daha sonra Bayram’ın bidonları Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere açılışa katılan konuklar tarafından doldurularak kendisine teslim edildi.