Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan el emeği ürünlerinin  Gümrük’te satışının yapılması konusunda tam destek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan el emeği ürünlerinin Gümrük’te satışının yapılması konusunda tam destek

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun talebi üzerine bölgedeki gümrük kapılarında bölge kadınlarının el emeği ürünlerinin satılabileceği bir mağaza bölümü oluşturulması için girişim başlatılması talimatı verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İpsala Sarıcaali Köyü’ndeki TANAP Programı öncesinde İpsala Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’dan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ve AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ile bölge kadınları adına satış mağazası desteği isteyen Mustafa Helvacıoğlu, “Bölgenin yöresel el ve ev emeği ürünlerinin satışını yapmak için Keşanlı kadınlarımız tarafından kooperatif kurulacak. Kooperatifimiz ile bölge ürünlerimizi gümrük aracılığıyla yurt dışına pazarlamak istiyoruz. Bunun için de destek bekliyoruz.” dedi.

Bakan Pekcan da talebi çok olumlu karşıladı, gerekli yerlere talimatlarını vererek sürecin hızlanması için gerekenlerin yapılacağı sözünü verdi.

Helvacıoğlu, Bakan Ruhsar Pekcan’a bölge kadınları adına destekleri nedeniyle teşekkürlerini ileterek kendisine Keşanlı bayanların ürünlerinden oluşan bir hediye sepeti takdim etti.