TOKİ 700 Evlerde Temizlik Seferberliği Gerçekleştirildi

TOKİ 700 Evlerde Temizlik Seferberliği Gerçekleştirildi

Keşan Belediye  Başkanlığı tarafından 15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü nedeniyle Keşan ve Saros’da gerçekleşecek Temizlik Seferberliği 15 Eylül 2019 Pazar günü Keşan TOKİ Konutları 700 Evlerde devam etti.

                                                                     TOKİ 700 EVLER TEMİZLİK SEFERBERLİĞİ

                                                15 Eylül Pazar  günü saat 15.00’de Keşan Pazaryeri’nde Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar, Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret, TOKİ Camii önünde toplanan aileler ile çocuklara çöp poşeti dağıtarak,  çöplerin bu poşetlerde toplamalarını ve Temiz bir Keşan için katkılarının bulunmasını istedi. 

                                                Temizlik Seferberliği öncesi konuşan  Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,  “Bütün bu alanı temizliyoruz. Herkes verdiğimiz poşetlere çöplerini topluyor, size dağıttığımız maske ve eldivenleri sakın çıkarmayın. Burayı temizliyoruz, Keşan’ın en temiz yeri burası olursa size sürpriz var. Bugün Dünya Çöp Toplama Günü. Bugün bütün Türkiye’de herkes temizlik yapıyor. Biz de Keşan’da burada yapıyoruz. Keşan’ın temizliği sizden ve bizden sorumlu. Çöpleri hep birlikte topluyoruz, kolay gelsin” dedi.

                                                Daha sonra çocuklar ile birlikte Keşan Kaymakamı Nuri Özder, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ve Yenimescit Mahalle Muhtarı Fikret Kantar ile çocuklar çöp temizliğine başladı. Çöp poşetleri dolduğunda poşetler Keşan Belediyesi çöp kamyonuna atıldı.

                                                Etkinliğin ardından çocuklara Özder, Helvacıoğlu, Kalfalar ve Kantar tarafından içinde kırtasiye malzemeleri bulunan kalem kutuları hediye edildi.

                                                Helvacıoğlu, bu etkinliğin aileler ve çocuklara çevre bilincini aşılamak için gerçekleştirildiğini belirtti.

                                               

                                                SAROS SENEYE DE TEMİZ KALSIN

                                                Keşan Belediyesi Temizlik Seferberliği 16 Eylül 2019 Pazartesi günü de Saros Seneye de Temiz Kalsın “Temizlik ve Farkındalık Etkinliği “ Sloganı ile Yayla ve Erikli Sahillerinde gerçekleştirilecek.

                                                Saat 10.00’da Yayla  Sahili ve Saat 13.00’de Sahili’nde gerçekleşecek etkinliğe Keşan Lisesi Öğrencileri, DOÇEK ve SARDOS’da destek verecek.

                                                Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak düzenleyecekleri Temizlik Seferberliği’ne tüm Keşanlıları ve bölge halkını da davet ederek, “İlçemizi ve sahillerimizi temiz tutmak için düzenlediğimiz be etkinlikleri çok önemli. Bu etkinliklere tüm halkımızın da katılarak yanımızda olmasını bekliyoruz” dedi.