Türkiye’nin her yerine cenazeler ücretsiz taşınacak

Türkiye’nin her yerine cenazeler ücretsiz taşınacak

Keşan Belediyesi’nden bir ilk! THY ile protokol imzalandı

Türkiye’nin her yerine cenazeler ücretsiz taşınacak

 

THY (Türk Hava Yolları) ile Keşan Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Keşan’da vefat eden kişilerin cenazesi, cenaze yakınlarının talebi halinde, THY'nin sefer düzenlediği her İl’e taşınabilecek ve ücretini belediye ödeyecek.

Keşan’da vefat edenlerin cenazelerinin uçakla memleketlerine naklini sağlayacak protokol, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile THY Kargo Satış Müdürü Anıl Fuat Ocak ve Kargo Satış Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kılıç arasında imzalandı.

Protokol imza töreninde Mezarlık Hizmetleri Sorumlusu Taner Güngör de yer aldı.

Keşan Belediyesi, vatandaşların acılı ve kederli günlerinde de yanında olmaya devam ediyor.

Keşan Belediyesi ile THY arasında 22 Ekim 2019 Salı günü İstanbul’da gerçekleştirilen anlaşma kapsamında tek yönlü olarak Türkiye’nin her yerine havayolu ile cenaze nakil işlemi için Türk Hava Yolları ile sözleşme imzaladı.

İmzalanan sözleşme kapsamında vatandaşların vefat eden yakınları daha kısa sürede ve ücretsiz olarak uçaklarla memleketlerine ulaştırılacak.

Vatandaşlar, Mezarlık Hizmetleri Müdürlüğü’ne 188 No’lu numaradan ulaşarak bu hizmetten yararlanabilecekler.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, vatandaşların özellikle acılı ve kederli günlerinde de yanlarında olduklarını ve bu tarz kolaylıklar sağlayan hizmetlerin devam edeceğini bildirdi.

Helvacıoğlu, “Allah herkese sağlıklı uzun ömür nasip etsin ama ölüm de hayatın bir gerçeği. Keşan Belediyesi olarak sürdürdüğümüz sosyal projelere bir yenisini daha ekledik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın vefat eden yakınlarını ücretsiz ve daha kısa sürede memleketlerine ulaştırmak için Türk Hava Yolları ile  protokol imzaladık. Vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacak hizmetler için özveriyle çalışıyoruz. Amacımız yakınlarını, sevdiklerini kaybeden yurttaşlarımızın acılarını hafifletmek ve definlerini kısa sürede gerçekleştirmelerini sağlamak. Üstelik maddi olanaksızlıkları bulunan vatandaşlarımız da var. Yeter ki halkımız zorda kalmasın. Biz hem maddi hem de manevi olarak belediyecilik ve insanlık görevimizi yerine getiriyoruz.” dedi.

Öte yandan Mustafa Helvacıoğlu geçmiş dönem Belediye Meclisi’nin almış olduğu km başı 1.15 TL’lik kararında kaldırılması ve cenaze hizmetlerinin tamamen ücretsiz olması için gelecek Meclis’te gündem maddesi olacağını bildirdi.