Veteriner Tarık Akan’ın gönderdiği 150 kilogram mama KEHAYKO’ya teslim edildi

Veteriner Tarık Akan’ın gönderdiği 150 kilogram mama KEHAYKO’ya teslim edildi

Sokak hayvanlarımızın sizin de desteğinize ihtiyacı var

 

                             İstanbul’da yaşayan Keşanlı Veteriner Hekimi Tarık Akan, Keşan Belediyesi’ne köpek maması gönderdi.

                             Akan’ın gönderdiği mamalar, 25 Haziran 2020 Perşembe günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırır ile Keşan Belediyesi Veteriner Hekimi Hasan Nural tarafından KEHAYKO Yönetim Kurulu Üyesi Tülay Kaplan’a teslim edildi.

                             Teslim töreninde konuşan Nural, Akan’ın 75 kilogram yavru maması 75 kilogram yetişkin maması gönderdiğini belirterek “Keşan Belediyesi’ne gönderilen mamaları belediyemiz tarafından KEHAYKO’ya teslim ediyoruz.” dedi.

                             KEHAYKO Yönetim Kurulu Üyesi Tülay Kaplan da “Başta yardımı gönderen Veteriner Hekimi Tarık Akan’a, Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na, Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırım’a ve Veteriner Hekimi Hasan Nural’a teşekkür ediyoruz. Çok sağolsunlar bu yardımın örnek olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

                             Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldırır ise Tarık Akan’a yaptığı bu yardım nedeniyle teşekkür ederek, şunları söyledi: “İnşallah bu örnek davranış diğer hayvanseverlere de örnek olur. Onlarda desteklerini esirgemezler.”

                             Son olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da şunları söyledi: “Keşan Belediyesi vasıtasıyla candostlarımızı temsil eden KEHAYKO’ya hem veterinerlik konusunda danışmanlık yapan İstanbul’da yaşayan Veteriner HekimiHemşehrimiz Tarık Akan’a bu yaptığı duyarlı davranıştan ve bağıştan dolayı minnettarız. Kendisi 150 kilogram bağışta bulunmuş olup, bütün herkesin bağış alışkanlığına sahip olmasını istiyoruz. Tüm vatandaşlarımızın sokak hayvanlarına destek olmasını bekliyoruz. Candostlarımızı da unutmayalım. Biz Keşan Belediyesi olarak KEHAYKO ve kısa sürede açılacak olan hayvan barınağımızla birlikte bu işi takip ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızın katkılarını bekliyor ve Tarık Akan’a da teşekkür ediyoruz.”