Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Projesi’nin İmza Töreni Gerçekleştirildi

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Projesi’nin İmza Töreni Gerçekleştirildi

Helvacıoğlu: “Keşan’da yüzme bilmeyen gencimiz kalmayacak”

 

Keşan Belediyesi’nin önemli yatırım projelerinden olan ve geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projesi’nin imza töreni 24 Eylül 2020 Perşembe Günü gerçekleştirildi.

Saat 11.30 sıralarında başlayan ve Keşan Belediyesi Başkanlık Makamı’nda gerçekleştirilen sözleşme imza törenine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Destek Hizmetleri Müdürü Aytuğ Bayır, ihaleyi alan firma yetkilisi Recep Ermiş katıldı.

İmza töreninde konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan ‘ı marka şehir yapma yolundaönemli bir işe daha imza attıklarını belirterek: “Keşan’da kulaç atmak için, bugün önemli bir adım daha atıyoruz. Keşan’da yüzme bilmeyen gencimiz kalmayacak. Keşan’da yaşayan vatandaşlarımızın spor yapabilmeleri için tesis ve sportif alanlar kazandırmaya devam ediyoruz. Bugün ihaleyi alan firmamız ile sözleşmemizi imzalıyoruz. Kış boyunca inşaat ve yapım işi ilemeşgul olacağız. Her şeyin yolunda gitmesi halinde açılışımızı 2021’in ilk yarısında gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” dedi.

KEŞAN’IMIZI MARKA ŞEHİR YAPMA YOLUNDA ATTIĞIMIZ BU ÖNEMLİ YATIRIMIMIZ, TÜM VATANDAŞLARIMIZA VE BÖLGEMİZE HAYIRLI OLSUN

Ardından Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan Mustafa Helvacıoğlu: “ Biraz bilgi verecek olursak;yüzme havuzumuz yarı olimpik kapalı yüzme havuzu olacak, Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu alanında yapılacak yarı olimpik havuzumuz engelli vatandaşlarımızın kullanımına da uygun olacak. Önümüzdeki günlerde,sayın vekilimiz, ilgili bakanlık ve müdürlüklerimizin katkılarıyla görkemli bir temel atma törenini hepbirlikte gerçekleştireceğiz. Açılışımızın ardından da yaz kış demeden yüzeceğimiz kapalı havuzumuza kavuşmuş olacağız. Bu anlamda öncelikle Keşan’ a geldiğinde verdiği sözü yerine getirmesinden dolayı başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Milletvekilimiz Sayın Dr. Fatma Aksal’a, Spor Toto Genel Müdürlüğü’ne, İl ve ilçe Başkanımıza, ihaleye katılan firmalarımıza ve bu işte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Keşan’ımızı; marka şehir yapma yolunda attığımız bu önemli yatırımımızın öncelikle gençlerimize, tüm vatandaşlarımıza ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. “şeklinde konuştu.

4 milyon 390 bin TL‘ye ihale edilen proje ile ilgili toplantı sonunda sözleşmeler karşılıklı olarak imzalandı.