Yekta Baydar’ı Anma Etkinlikleri devam ediyor.

Yekta Baydar’ı Anma Etkinlikleri devam ediyor.

Keşan Belediyesi etkinlikler kapsamında 150 öğrenciyi BENDİS AVMde sinemaya götürecek ve 1 otobüs öğrenciyi de Edirne Gezisi’ne gönderecek.

 

                               Annesi Sevil ve babası merhum Hikmet Baydar tarafından hayatını kaybeden çocukları adına yapılan okula Yekta Baydar ismi verilen Yekta Baydar’ı anma etkinlikleri devam ediyor.

                               28 Kasım 2019 Perşembe günü Köşk Düğün Salonu’nda satranç turnuvası düzenlendi. Yine aynı gün okulda saat 12.00’de Pilav günü gerçekleştirildi.

                               Saat 09.40’da başlayan Satranç Turnuvası’na Keşan Belediye Başkan Vekili Yakup Balcı, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Geçen,Okul Müdürü Zeki Boz ve Sevil Baydar ile öğrenci velileri katıldılar.

                               Burada konuşan Keşan Belediye Başkan Vekili Balcı, merhum Yekta Baydar’ın arkadaşı olduğunu belirterek “Kendisini bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz. Onun anısına düzenlenen satranç turnuvasına katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Keşan Belediyesi olarak her zaman bu tür etkinliklere destek vermeye hazırız” dedi.

                               Saat 12.00’de düzenlenen Pilav Günü’ne de Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan Belediye Meclis Üyesi Sema Kılıç, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, Keşan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Büker ile okul müdürü Zeki Boz ve Sevil Baydar katıldılar.

                               Öte yandan 29 Kasım 2019 Cuma günü de Keşan Belediyesi Bendis AVM’de Yekta Baydar Ortaokulu’ndan 150 öğrenciyi Bendis AVM’de sinemaya götürecek bunun yanı sıra 1 otobüs öğrenci de Edirne Gezisi’ne gönderilecek.