YENKÜLDER’den Belediye Başkanı Helvacıoğlu’na ziyaret

YENKÜLDER’den Belediye Başkanı Helvacıoğlu’na ziyaret

Keşkek Günü 1 Eylül’de

 

 

Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, YENKÜLDER (Yenimuhacir Kültür ve Dayanışma Derneği) yönetimi, 6 Ağustos 2019 tarihinde Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu ziyaret etti.

 

Saat 11.00 sıralarında Başkanlık Makamına gelen Türker ve beraberindeki YENKÜLDER Başkanı Enver Küçükyaman, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Kadem, Dernek Üyesi Burcu Irmak ve Yenimuhacir Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Şükrü Çalışkan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından karşılandı.

 

Ziyarette ilk olarak söz alan Küçükyaman, bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan “Keşkek Günü” 1 Eylül’de gerçekleştireceklerine dikkat çekerek, “Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’nu etkinliğimize şimdiden davet ediyoruz. Ziyaretimizin sebebi Keşan Belediyesi olarak ‘Keşkek Günü’nde bize ne gibi katkı verebileceklerini değerlendirmek.  Etkinliğimizi Mayıs ayında yapıyorduk ancak Ramazan Ayı’na denk gelmesi nedeniyle Eylül ayına aldık. Mecburiyetten Eylül ayına aldık. Ramazan ayında keşkek ikram edemeyiz.” dedi.

 

Daha sonra konuşan Türker ise, “Keşkek Günü”nün beldede geleneksel hale geldiğinin altını çizerek, “Amacımız ‘Keşkek Günü’nü daha da geliştirmek. En önemli olan kısım ise ikram. Bu noktada bir izdiham yaşanmamalı. Geçtiğimiz yıl 5 noktadan dağıtım yapıldı ve sıkıntılar oldu. Dağıtım bu yıl 7 noktadan olabilir. İnsanlar keşkek almak için dakikalarca beklememeli.

 

Ziyarette son olarak Mustafa Helvacıoğlu söz aldı.

Etkinlikte Keşan Belediyesi olarak üzerlerine düşen görevleri yerine getirmek için hazır olduklarını ifade eden Helvacıoğlu, “Çadır ve sahne konusunda destek verebiliriz. Üzerimize düşeni yapmaya hazırız.  Etkinliğin tamamını vatandaşımıza göstermeliyiz. Keşkeğin pişirilmesinden tüketilmesine kadar her aşama hissedilmeli. İkram biraz geç olabilir. Konserler, tiyatrolar, kına gecesi, halk oyunları ile etkinliği genişletmeliyiz.  Etkinlik programı tartışabiliriz. 1 Eylül’de gerçekleştirilecek etkinliğe tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.