Zabıta Haftası’nın 193. Kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı

Zabıta Haftası’nın 193. Kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı

Zabıta Haftası’nın 193. Kuruluş yıl dönümü törenle kutlandı

Yılmaz: Zabıta, halk ile belediye arasında bir köprüdür

Helvacıoğlu: Zabıtamız, belediyenin gören gözü, işiten kulağıdır

 

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün organizasyonunda, Zabıta Teşkilatı’nın 193. kuruluş yıl dönümü nedeniyle 4 Eylül 2019 Çarşamba günü tören düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve saat 12.00 sıralarında başlayan tören, Keşan Belediyesi Çevre Sağlık Teknisyeni Osman Coşkun’un sunumunda gerçekleştirildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun zabıta yeleği ile katıldığı törene ayrıca Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, CHP Keşan İlçe Başkanı Özgür Heves Yıldız, Belediye Başkan yardımcıları; Yakup Balcı, Nuran Uslu, Mustafa Altay, Mücahit Erdoğan, Belediye meclisi üyeleri, birim amirleri, oda ve dernek temsilcileri ile zabıta personeli katıldı.

Törende ilk olarak Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından Keşan Belediye Bandosu eşliğinde; saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

YILMAZ: zabıta personeli halkımızın güven ortamında yaşamasının teminatıdır

Program Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’ın konuşmasıyla sürdü.

193. yılını kutlayan zabıta teşkilatının temellerinin 1826 yılında atıldığını belirten Yılmaz, şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra çıkarılan belediye yasasında zabıtanın belediye hizmetlerini yerine getiren özel bir kuvvet olması öngörülmüştür. 1956 yılında ise zabıta özel bir müdürlük haline getirilmiştir. 2005 yılında yeniden düzenlenen belediye kanunu ile zabıta hizmetleri son şeklini almıştır. Kurulduğu günden bu güne görev alanına giren konularda en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olan teşkilatımız belediyenin halka açılan kapısı konumundadır. Bizler halkımıza hizmet etmenin bilinci ile halkımızın mutluluğunu, huzurunu, sağlığını ön planda tutarak çalışıyoruz. Amacımız halkımızın yüzünde mutlu bir tebessüm oluşturabilmek için diğer ilgili birim ve kurumlarımız ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her geçen gün hizmet kalitesini artıran ve personel yapısını dinamik tutan bir anlayış ile 7 gün 24 saat şehrin en ücra noktasından en yoğun olan yerine kadar her yerde çalışan zabıta personeli halkımızın güven ortamında yaşamasının teminatıdır. Zabıta teşkilatı ilke, özveri ve dürüstlüğün simgesidir. Yaptığı uygulama ve denetimlerde vatandaşın esenliği için düzenli bir yaşam alanı hazırlayan belediye zabıtası kentsel yaşama katkı sağlayan önemli bir birimdir. Belediyemizin gören gözü, işiten kulağı olan müdürlüğümüz halk ile belediyemizin arasında köprü vazifesi görüyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz bizlere çalışmalarımızda destek olmalarıdır. Şahsım ve mesai arkadaşlarım adına emir ve talimatları ile bizi her zaman doğruya yönlendiren Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu’na çok teşekkür ediyorum.  Tüm mesai arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum.”

HELVACIOĞLU: Kentimizde belediyenin varlığı

hissediliyorsa bunda zabıtanın payı büyüktür

Gökhan Yılmaz’ın ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu mikrofona geldi.

Zabıta Teşkilatı kuruluşunun 193. Yılı olduğunu belirterek konuşmasına başlayan Helvacıoğlu, zabıta müdürlüğü ile Keşan’ı daha iyi noktalara ulaştırmak için birlikte hareket ettiklerini kaydetti.

Zabıta personelinin haftasını kutlayan ve başarılar dileyen Mustafa Helvacıoğlu, “Ülkemizde; polis ve jandarma kadar zabıtamız da önemli bir göreve sahiptir. Zabıtamız şehrimizin güven itibarıdır. Keşan Belediyesi olarak çalışanlarımızla büyük bir aileyiz. Keşan için canla başla çalışan mesai arkadaşımız olan Zabıta personelimiz de büyük ailemizin bir parçası. Keşan Belediyesi’nde şu anda zabıta olarak görev yapan 36 zabıtamız var. Ayrıca denetim, idari bölüm, ruhsat ve ulaşım bölümünde de toplam 18 personelimiz bulunmakta. Kentimizde belediyenin varlığı hissediliyorsa bunda zabıtanın payı büyüktür. Zabıta halkla belediye arasında bir sevgi ve güven köprüdür. Vatandaşlarımızdan da zabıta personelimize yardımcı olmalarını istiyoruz. Zabıta personelimiz vatandaşımızın karşısında değil her zaman yanında ve hizmetindedir. Zabıtamız görevi gereği belediyenin gören gözü, işiten kulağıdır. Kurduğumuz 153 Hattı’nın hemen karşısında Zabıtamız bulunmakta.” şeklinde konuştu.

Helvacıoğlu, Zabıta teşkilatının kuruluşunun 193. yılında Keşan Belediye Zabıtasının, ülkenin her yerinde vatandaşın, huzur, sağlık ve güveni için görevini özverili şekilde yerine getiren tüm zabıta personelinin Zabıta Haftası’nı kutladı, görevlerinde başarılar diledi.

Törenin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Başkan Helvacıoğlu, Zabıta Müdürü Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra esnaf ziyaretinde bulunarak esnafa hayırlı işler temennisinde bulundu.