Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz: Muammer Aksoy Caddesi’nde gerekli emniyet tedbirlerini aldık

Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz: Muammer Aksoy Caddesi’nde gerekli emniyet tedbirlerini aldık

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz, Muammer Aksoy Caddesi çalışma alanında gerekli emniyet tedbirlerinin alındığını bildirdi ve vatandaşların yürütülen çalışmalar süresince çalışma alanına girmemelerini ve çevrede bulunan bağlantı yollarını kullanmalarını istedi.

Keşan Belediyesi’nin ilçedeki en önemli sorunlardan biri olan ulaşım sorununu çözmek, en iyi trafik akışını sağlamak, modern ve bilimsel kavşak çalışmaları, yolların kaliteli beton asfalt ile asfaltlanması ve engelli erişimine uygun geniş kaldırımlar ile yaya trafiğinin iyileştirilmesi çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Yılmaz, “Bu kapsamda trafik yoğunluğu bakımından Devlet Hastanesi, Mecidiye ve Enez kavşaklarından şehir merkezine trafik akışının en yoğun olduğu Anafartalar Caddesi üzerindeki trafiğin yönlendirilebileceği tek alternatif kuşak yol olarak stratejik önemi oldukça fazla olan Prof. Dr. Muammer Aksoy Caddesi’nin zemininde meydana gelen aşınmalardan dolayı sürücülerimizin bu yolu kullanmadığı tespit edilmiş ve zeminin yapısı dikkate alınarak, ihale edilip, en kaliteli beton asfalt ile asfaltlama çalışmaları başlatılmıştır.” dedi.

Muammer Aksoy Caddesi’ndeki söz konusu çalışma alanı etrafında Keşan Belediyesi tarafından gerekli emniyet tedbirlerinin alındığını belirten Gökhan Yılmaz, “Vatandaşlarımızın caddedeki çalışmalar boyunca çalışma alanına girmemeleri, çevrede bulunan bağlantı yollarını kullanmaları, yaşadıkları veya yaşanması muhtemel olumsuzluklar için 153 Beyaz masayı arayarak bizleri bilgilendirmeleri önem arz etmektedir. Asfaltlama ve kaldırım çalışmaları tamamlandığında trafik akışında meydana gelecek rahatlama ve yaya güvenliği anlamında oluşacak memnuniyetin, vermiş olduğumuz rahatsızlıktan çok daha fazla olacağına inanıyoruz.” şeklinde konuştu.