Zabıta Teşkilatı’nın 195. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Helvacıoğlu: “Zabıtamız şehrimizin güven itibarıdır”

 

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün organizasyonunda Zabıta Teşkilatı’nın 195. kuruluş yıl dönümü nedeniyle 6 Eylül 2021 Pazartesi günü tören düzenlendi.

Tören 11.00 sıralarında başladı ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Törene Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile birlikte; Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Günsal, Tahir Özçınar, siyasi parti temsilcileri, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, Keşan Belediye, kurum amirleri, Meclis üyeleri ve belediye birim amirleri katıldı.

Törende ilk olarak Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından Keşan Belediye Bandosu eşliğinde; saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Yılmaz: “7 gün 24 saat çalışma esasına göre görevimizi sürdürmekteyiz”

Program Zabıta Müdürü Gökhan Yılmaz’ın konuşmasıyla sürdü.

Zabıta Teşkilatı’nın 195. kuruluş yıldönümü olduğunu belirten Yılmaz, “Keşan Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü olarak, personel yapımızı sürekli dinamik tutan bir anlayış ile her geçen gün hizmet kalitemizi artırarak, 7 gün 24 saat çalışma esasına göre kanunların ve yönetmeliklerin bize vermiş olduğu yetki çerçevesinde görevimizi sürdürmekteyiz. Bizler kendimizi, belediyemizin ve devletimizin dışarıya yansıyan bir yüzü, halkımız ile belediyemiz arasında bir köprü olarak; vatandaşlarımızın, esenliğinin, genel sağlığının, bir şehir bilinci içerisinde dayanışmanın, birbirimize olan saygımızın ve bu saygının geleceğe sürdürülebilir şekilde devam ettirilmesinin, teminatı olarak görmekteyiz. Bu inanç ve motivasyonumuzun kaynağı ise görevimiz esnasında bizlere her konuda yardımcı olan başta Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu olmak üzere, vatandaşlarımızdır. Kışın 85 bin, yaz sezonunda ise 200 bin vatandaşımıza mesai merhumu gözetmeksizin 24 saat hizmet eden, pandemi salgını boyunca ön saflarda fedakârca mücadele eden personelime teşekkür eder, başta personelimiz olmak üzere, zabıta teşkilatının tüm mensuplarının 195. Kuruluş yıl dönümünü kutlarım.” dedi.

Helvacıoğlu: “Zabıtamız şehrimizin güven itibarıdır”

Daha sonra söz alan Helvacıoğlu, Zabıta Teşkilatı’nın 195. kuruluş yıldönümü vesilesiyle bir araya geldiklerini ifade ederek, şunları söyledi: “Bu önemli günde geçmiş dönemlerde zabıta görevi yapmış olan büyüklerimi de saygıyla selamlıyorum. Vefat edenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizde; polis teşkilatımız, jandarmamız ne kadar önemliyse zabıtamız da bir o kadar önemli bir göreve sahiptir. Zabıtamız şehrimizin güven itibarıdır. Bizim nazarımızda zabıtalarımız, daha da yaşanabilir bir Keşan için gayret gösteren kahramanlardır. Keşan Belediyesi olarak bizler çalışanlarımızla birlikte büyük bir aileyiz. Zabıta personelimiz de Keşan için canla başla çalışan büyük ailemizin önemli bir parçası. Pandemi döneminde gece-gündüz çalışmaları takdire şayan. Sağlık çalışanlarımız nasıl Keşan’ımızda önemli, kıymetli oldular ise zabıtamız da emniyetimiz de onlar kadar kıymetliydi. Belediyenin varlığı hissediliyorsa bunda zabıtamızın payı büyüktür. Zabıtamız; halkla belediye arasında bir sevgi ve güven köprüsüdür. Pandemiyle beraber son 2,5 yıldır zabıtalarımızın öz verisini ben takdirle alkışlıyorum. Zabıtalarımızın ne kadar çalıştıklarına şahidim. Bu anlamda; zabıtamız sadece ceza kesen bir birim değil, vatandaşımızın, huzuru, sağlığı ve güvenliği için çok önemli işlere imza attan bir kuruluştur. Bu vesileyle başta; Keşan Belediyesi’nde görev yapan zabıtalarımız olmak üzere tüm zabıta teşkilatlarımızın 1-7 Eylül Zabıta Haftası’nı tebrik ediyor, esenlikler diliyorum. Bu yıl içerisinde vefat eden zabıta personelimiz Hasan Direk kardeşimizi de rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”

Törenin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Daha sonra esnaf ziyaretinde bulunuldu ve görevi başındayken vefat eden Keşan Belediyesi Zabıta Personeli Hasan Direk’in mezarı başında Kuran-ı Kerim okutuldu.

Belediye Başkanı Helvacıoğlu, gün içerisinde zabıta personeli ve geçmiş dönemde Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden emekli olan personel ile bir araya geldi.

Mustafa Helvacıoğlu, geçtiğimiz dönemlerde görev alan emekli personelin tecrübelerinden faydalanacaklarını dile getirdi.