Artı Çarşı Hizmetinizde

Artı Çarşı Hizmetinizde

Helvacıoğlu: “Artı Çarşı Keşan’a vizyon katacak “

 

Keşan Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Artı Çarşı’nın açılışı 19 Kasım Kurtuluş Bayramı törenlerinin ardından gerçekleştirildi.

                             Saat 12.00’de gerçekleştirilen açılışa; Keşan Kaymakamı Nuri Özder, 4.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Öztürk Mustafa Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Keşan Emniyet Müdürü Mehmet Tekin, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile Artı Çarşı Esnafı katıldı.

                             Burada ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu şunları söyledi “Bugün Keşan’da yaşayan vatandaşlarımıza söz verdiğimiz insan odaklı bir yatırım projesini hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Birliktelik ruhu içerisinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız, vatandaşlarımız ve siz değerli esnafımız ile birlikte Keşan’a vizyon katacak Artı Çarşı'nın açılışı için toplanmış bulunuyoruz. İnsan odaklı belediye olarak ilk olarak şehrimizde vatandaşlarımızın kullanacağı kaldırımları ve asfaltları yapmak için çalışıyoruz bunun yanında da esnafımıza değer veriyor bugün burada açtığımız artı çarşı olmak üzere Keşan’ımızdaki caddelerimizi, çarşılarımızı da modern bir görünüme kavuşturuyoruz. Modern bir açık hava çarşısı niteliğinde olan artı çarşımız ayrıca ticarete de değer katacak. Artı çarşı başta olmak üzere benzer olarak gerçekleştireceğimiz çarşı, meydan ve cadde projeleri ile beraber Keşan’ımız kıymetleniyor. Vatandaşımızın ve esnafımızın çarşımızı çok beğendiğini gözlemliyoruz. İnşallah bu ticarete de yansıyacak, esnafımızın ciroları artacak, işleri kıymetlenecek. Keşan sanatı da hak ediyor dedik ve artı çarşımızda heykellerimize de yer verdik. Keşan’ın cazibe merkezi olması için çalışmalar yapmak üzere yola çıktık. Esnafımıza da çalışmalar sırasında gösterdikleri sabır, anlayış ve destek için çok teşekkür ediyoruz. Çok şükür, bu işten de alnımızın akıyla çıktık. Artı çarşımız tamamlandı, bu aşamadan sonra en büyük iş esnafımıza düşüyor. İş yerlerimizin vitrinine, tabelasına, görselliğine özen göstermeliyiz. Hizmet seferberliği yaşadığımız bugünlerde Keşan’ın dört bir yanında devam eden çalışmalarımız ile tüm mesaimizi vatandaşlarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılamak için harcıyoruz. Keşan’da eş zamanlı olarak süren bu çalışmalar sırasında takdir edersiniz ki sorunlar da olacak, aksaklıklar da olacak, trafik sorunu da olacak. Ama şu iyi bilinmelidir ki bu çalışmaların sonucu Keşan için hayırlı olacak. Ne diyorduk; Daha temiz, daha yeşil, daha vizyoner, daha modern ve daha yüksek standartlarda bir Keşan’ı hep birlikte şekillendiriyoruz. Asla yorgunluğa düşmeden, her gün yeni bir heyecanla çıtayı daha yükseğe taşımaya gayret göstereceğiz. Bundan sonra Kunduracılar Çarşımız başta olmak üzere bu gibi cadde ve sokak uygulamalarımızı Keşan’ın birçok noktasında hep birlikte yapacağız. Ben bu vesile ile tüm artı çarşı esnafımız başta olmak üzere bu önemli projenin Keşan’ımıza, bölgemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyor, en derin sevgi ve saygılarımla her birinizi selamlıyorum.

                               Helvacıoğlu’ndan sonra konuşan Keşan Kaymakamı Nuri Özder de öncelikle tüm katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Bu anlamlı günde bu çarşının açılışında bulunmaktan mutluluk duyuyorum. Bu çarşı yeni düzenlemenin ardından daha iyi olacak. Çarşının Keşan’a ve esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

                               Konuşmaların ardından yapılan duadan sonra tüm işyerlerinin önünde bulunan kurdeleler esnaflar ve protokol üyeleri tarafından kesildi.